Polska Parafia
w Melton Mowbray i Loughborough

Czwartek, 23.11.2017, 05:15

Witaj Gość | RSS | Główna | Kto należy do Parafii | Rejestracja | Wejdź

W Anglii zostaje się parafianinem/parafianką Polskiej Parafii dopiero wtedy, kiedy się do niej oficjalnie zapiszemy.

W praktyce wygląda to tak, że pobieramy od księdza polskiego formularz zgłoszeniowy, wypełniamy go i składamy na ręce księdza.

Bez zapisania się do parafii, nie możemy w tej parafii otrzymywać sakramentów  (jak chrztu czy ślubu) ani ksiądz nie może wystawiać nam jakichkolwiek zaświadczeń np. dla chrzestnych czy do szkoły katolickiej itp...

Warto też wiedzieć, że przynależność do parafii w Polsce (czy gdziekolwiek indziej) traci się po sześciu miesiącach od jej opuszczenia. Nie ma tu znaczenia oficjalne zameldowanie - decyduje stan faktyczny. Oznacza to, że nie możemy w Polsce ochrzcić dziecka lub wziąć ślubu bez zgody obecnego proboszcza (parafii polskiej, jeśli się do niej zapisaliśmy, lub proboszcza parafii angielskiej, jeśli należymy do parafii angielskiej). Ślub zawarty bez takiej zgody jest nieważny.

Jeżeli chodzi o warunki udzielania sakramentu chrztu i warunki, jakie muszą spełniać rodzice chrzestni - proszę przeczytać informacje zawarte w zakładce 'Chrzest Święty'.

Jeśli chodzi o zawieranie małżeństw - proszę przeczytać tekst w zakładce 'Sakrament Małżeństwa'.

Formularz logowania

«  Listopad 2017  »